חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
טיפולים אסתטיים: מרפאה אסתטית הוליסטית בסטנדרט גבוה
טיפולים אסתטיים: מרפאה אסתטית הוליסטית בסטנדרט גבוה

חשיבות המגנזיום להריון תקין ושמירה על בריאות העובר

חשיבות המגנזיום להריון תקין ושמירה על בריאות העובר

חשיבות המגנזיום להריון תקין ושמירה על בריאות העובר

המגנזיום הוא מינרל שמשתתף במעל ל-300 תהליכים בגוף, והוא חיוני לאוכלוסיות מסוימות ובפרט לנשים בהיריוןעל פי נתוני משרד הבריאות כמות הצריכה היומית הממוצעת של מגנזיום עומדת על 270 מ”ג ביום כאשר צריכת המגנזיום המומלצת לנשים עומדת על 360-320 מ”ג ביום (כולל נשים מניקות) ואילו נשים הרות נדרשות ל-360-400 מ”ג מגנזיום ביום. התכווצויות שרירי הרגליים בשינה הם הסימן הראשון למחסור במגנזיום אולם גם טיקים קלים, רעד שרירי, כאבים כרוניים, תחושת בלבול שלשולים ועצירויות עשויים לרמז על מחסור במינרל. מהו המגנזיום? כיצד הוא פועל? באילו דרכים ניתן לצרוך אותו? כל התשובות כאן במאמר.

מהו המגנזיום וכיצד הוא משפיע על ההיריון?

מגנזיום הוא מינרל חיוני לגוף האדם ולא פעם הוא זוכה לכינוי “מינרל החיים”. בטבע המגנזיום אחראי לתהליכי פוטו-סינתזה בצמחים ירוקים; ובגוף האדם הוא משתתף במאות תגובות ביולוגיות המתרחשות בגופנו ולכן צריכתו בכמות תקינה חיונית לשמירה על הבריאות הכללית. בהקשר של בריאות האם והעובר הרי שתפקידו של המגנזיום הוא להעביר את הקוד הגנטי, לייצר אנרגיה ולבנות את התאים ואת השלד של העובר. ככל שגיל האם מתקדם כך גם מאגרי המגנזיום מדלדלים בגוף והמחסור בו משפיע על הלב ועל כלי הדם. תוספת של מגנזיום גם בתהליכי כניסה להיריון ובפרט בטיפולי פוריות מסייע בהרפיית השרירים ובהרגעתם. בנשים הרות המגנזיום יסייע במניעת צירים מוקדמים ויתרום להפחתת סימפטומים גופניים כמו לחץ דם גבוה, מיגרנות וכאבי בטן. במחקרים שנערכו בתחום קיימת המלצה לתוסף מגנזיום יומי בכמות של 750 מ”ג ביום.

מהם מנגנוני הפעולה של המגנזיום?

המגנזיום אחראי על פעולת הרפיית השריר והוא פועל באופן מנוגד למינרל חיוני אחר – הקלציום, בעוד שהקלציום האחראי על כיווץ השרירים ונמצא בכמות מספקת בגוף האדם רוב האוכלוסייה סובלת ממחסור במגנזיום (כ-80%מהאוכלוסייה הכל. המגנזיום הוא מינרל תוך תאי ולכן הוא נספג ישירות אל התא רק כאשר הוא מגיע בתצורה של יון חופשי, זאת הסיבה שכמעט ולא ניתן לשקף את המחסור בו בבדיקות דם רגילות אלא רק בבדיקות סרום בשתן או בדגימת ביופסיות מהתאים. את המגנזיום ניתן לצרוך במספר דרכים: מזון, תוספי תזונה ומי שתייה.

דרכים לצריכת מגנזיום 

כאמור ניתן לצרוך את המגנזיום בשלוש דרכים עיקריות:

  • דרך המזון – המגנזיום מצוי בירקות ירוקים, דגנים מלאים, קטניות, סויה, אגוזים, זרעים ושקדים.
  • מי השתייה – מי השתייה בישראל טובים לשתייה ועוברים תהליכי בקרה מחמירים ועד לשנת 2011 המגנזיום היה מצוי בריכוז גבוה במי הברז, יחד עם זאת לאור מהילת מים מותפלים במי הבארות בהיקפים שרק הולכים ועולים חל דילול בריכוז המגנזיום במים.
  • תוספי תזונה – משחות מגנזיום למריחה ישירה על העור ותוספי תזונה בכמוסות לנטילה פומית.

בהקשר זה יש להדגיש כי שתיית מים עם ריכוז גבוה של מגנזיום היא הדרך הטובה ביותר להבטיח שהמגנזיום ייספג באופן מיטבי בתאי הגוף. מסנני המים של LAICA שמשווקים בישראל וזמינים לציבור הרחב פועלים על נוסחה בלעדית שנקראת MAGNESIUMACTIVE אשר מעלה את ריכוז המגנזיום הטבעי במים, מפחיתה כלור ונגזרות של כלור, חומרי הדברה ומתכות שונות ומשפרת את טעמם של מי השתייה. זוהי גם הדרך הטבעית, הזמינה והידידותית ביותר לסביבה לשתות מים טריים, טעימים ובריאים לגוף האדם.

דילוג לתוכן