חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
טיפולים אסתטיים: מרפאה אסתטית הוליסטית בסטנדרט גבוה
טיפולים אסתטיים: מרפאה אסתטית הוליסטית בסטנדרט גבוה

מדוע המגנזיום טוב לבריאות הילדים

מדוע המגנזיום טוב לבריאות הילדים

מדוע מגנזיום טוב לבריאות הילדים? 

בשנים האחרונות חלה ירידה בצריכת המגנזיום ממקורות המים וממזון חקלאי עקב תהליכי התפלת המים, שכרוכים בדילול מלחים ומינרלים חיוניים לגוף. המגנזיום אחראי ליותר מ-300 תהליכים בגוף האדם ומחסור במגנזיום עלול להביא לבעיות בריאותיות רבות החל מעצירויות ועד בעיות נוירולוגיות המקושרות להפרעות קשב. כיצד מגנזיום תורם לבריאות הילדים ואף אף מסייע בהפחתת תסמיני HDAD  בקרב ילדים? התשובות כאן במאמר.

מגנזיום לילדים 

מגנזיום הוא מינרל חיוני התורם לתפקוד תקין של המערכות העצביות בגוף, מערכת העיכול ומערכת הדם. המינון המומלץ לצריכה יומית של מגנזיום בקרב ילדים עומד בטווח של 30 מ”ג (לתינוקות), 75 מ”ג לתינוקות מגיל שבעה חודשים עד שנה, 80 מ”ג לפעוטות מגיל שנה עד שלוש 130 מ”ג לילדים מגיל 4-8 צעירים ו-240 מ”ג לילדים בוגרים מגיל 9-13. מחקרים אחרונים בתחום מצאו כי המגנזיום שיפר באופן ניכר תסמינים הקשורים לעצירויות ולהיפראקטיביות בקרב ילדים – הנה עיקר הממצאים.

מגנזיום לטיפול בעצירות ילדים 

עצירויות נובעות מצריכה נמוכה של נוזלים ומגנזיום במזון. בשני מחקרים שנערכו בנושא נמצא כי מגנזיום הידרוקסיד נמצא יעיל לטיפול בהפחתת כאבי בטן שנובעים מעצירות והביא לשיפור בתדירות היציאות ובריכוך מרקם הצואה. במחקר השוואתי אחר נמצא כי ריכוז החיידקים מסוג Dialister  פחת באופן משמעותי בדגימות צואה שנלקחו מקבוצת הילדים שצרכה מגנזיום אוקסיד במינון של 30 מ”ג על פי משקל הגוף ליום ביחס לדגימות צואה שנלקחו מילדים שצרכו פלסבו. ממצאי מחקר זה מאששים את מנגנון הפעולה של המגנזיום המסייע לשימור נוזלי המעי הדק והגס ומעודד את הפרשת הורמון שתפקידו לגרות את התכווצות כיס המרה ובכך ללחך את חלל המעי.

הפרעות קשב וריכוז ומגנזיום 

בסקירה של 32 מחקרים תצפיתיים והתערבותיים, שנערכה אשתקד נמצא כי קיים קשר בין רמת המגנזיום בדם לבין הפרעות נפשיות, כאשר רמות מגנזיום נמוכות מקושרות למצבי דיכאון. בתוך סקירה זו נמצאו ארבע מחקרים שהתמקדו בהפרעת קשב וריכוז (HDAD) עם היפראקטיביות, בשני מחקרים הוכח הקשר בין רמות נמוכות של מגנזיום לבין התגברות התסמינים של הלקות. הסיבות למחסור במגנזיום נבעו מצריכה של תרופות שדיכאה את התיאבון ולכן כמות המגנזיום שנצרכה דרך המזון פחתה כמו כן נמצא קשר בין הספיגה של חומצות חיוניות של אומגה 3 ואומגה 6 לבין מגנזיום.

ממצאים אלו מצטרפים למחקר מוקדם יותר שנערך בשנת 1997 בקרב 116 ילדים מאובחני קשב וריכוז עם היפראקטיביות אשר 95% מהם סבלו ממחסור במגנזיום. מחקר מאוחר יותר משנת 2006 מצא כי מתן תוסף 6B עבור כל ק”ג ממשקל הגוף יחד עם תוסף מגנזיום במשך שמונה שבועות הפחית תסמינים של תוקפנות והיפראקטיביות ותרם לריכוז גבוה יותר בקרב 40 ילדים שהיוו כ-50% מהמחקר.

כאמור נכון להיום הדרך הטבעית, האקולוגית והבריאה ביותר לתסף את מינרל המגנזיום היא באמצעות צריכתו במי השתייה. מסנני המים של LAICA פועלים על נוסחת MAGNESIUMACTIVE אשר מעלה את ריכוז המגנזיום הטבעי במים, מפחיתה כלור על נגזרותיו השונות, מתכות, קוטלי עשבים ומשפרת באופן משמעותי את טעם המים. מחסניות הסינון של  LAICA מיוצרות באיטליה ופועלות על פחמן פעיל, שנמצא יעיל יותר בהפחתת כלור וכן בציפוי כסף ושרף מחליפי יונים אשר נמצאו יעילים בהפחתת מתכות כבדות.

דילוג לתוכן